Odnova Clinic to miejsce gdzie zadbasz o piękny wygląd swojej skóry. Wykonujemy zabiegi z użyciem najnowszych metod oraz sprawdzonych technologii. Dzięki profesjonalnemu podejściu każdego ze specjalistów, możemy Ci zagwarantować maksimum satysfakcji.

KONTAKT

63-300 Pleszew
ul. Sportowa 4
tel.: 609 382 605
e-mail: kontakt@odnovaclinic.pl

Znajdziesz nas tutaj:

Blog

Mezoterapia mikroigłowa

zabiegi na twarz

Mezoterapia mikroigłowa

Opis zabiegu

Głównym działaniem mezoterapii mikroigłowej jest mechanicznie stymulowanie skóry do biorewitalizacji oraz dostarczenie jej głębszym warstwom substancji aktywnych. W tym celu wykonuje się liczne mikrona kłucia. Na skórze poddanej mikronakłuwaniu powstają liczne mikrokanaliki, poprzez które wchłonięte zostają dostarczone substancje aktywne. Technika mikronakłuwania wykazuje silne właściwości naprawcze, nawet bez stosowania substancji aktywnych. Liczne nakłucia igłą wywołują procesy regeneracyjne. Powstające mikrourazy wywołują reakcje zapalne, które doprowadzają do wygojenia się powstałych uszkodzeń. W konsekwencji dochodzi do syntezy nowych tkanek i rewitalizacji skóry. W wyniku powstałych procesów następuje wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów, w tym kwasu hialuronowego, czyli głównych komponentów odpowiedzialnych za sprężystość i elastyczność skóry.
Regeneracja i przebudowa skóry w obszarze zabiegowym trwa nawet do kilku tygodniu po zabiegu. Naskórek goi się jednak na tyle szybko, że kaskada procesów odnowy skóry, która została zapoczątkowana podczas nakłuwania, zachodzi w bezpiecznych warunkach nienaruszonej bariery ochronnej zabezpieczającej przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Wskazania

• profilaktyka przeciwstarzeniowa – nawilżanie, tworzenie się nowego kolagenu i elastyny
• lifting – napięcie zwiotczałej skóry, poprawa owalu twarzy
• odmładzanie – odzyskanie zdrowego kolorytu skóry, poprawa mikrokrążenia, pogrubienie żywej części naskórka, tworzenie się nowych pokładów kolagenu, elastyny i naczyń włosowatych
• zmarszczki – spłycenie drobnych zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu

• blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe, keloidy – spłycenie, rozmiękczenie i wyrównanie kolorytu
• rozstępy – spłycenie i zmniejszenie rozmiarów
• przebarwienia – dochodzi do pobudzania prawidłowej produkcji melanocytów na obszarach przebarwionych, skóra odzyskuje naturalne zabarwienie
• rumień – redukcja uszkodzonych powierzchownych naczyń krwionośnych, które po wygojeniu ulegają znacznej poprawie